25° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ABD heyeti güvenli bölge için Ankara’da!

Milli Savunma Bakanlığından “Suriye’nin kuzeyinde koordineli şekilde tesisi planlanan Güvenli Bölge’ye yönelik ABD askeri yetkilileri ile görüşmeler saat 10.00’da başladı.” açıklaması yapıldı.ABD heyeti Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde ‘Güvenli Bölge’ oluşturulması şartını görüşmek üzere Ankara’ya geldi. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre saat 10.00’da görüşmelere başlandı. Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak amacıyla 30 km derinliğinde bir bölgeyi masaya […]
Gündem - 5 Ağustos 2019 13:12 A A
Milli Savunma Bakanlığından “Suriye’nin kuzeyinde koordineli şekilde tesisi planlanan Güvenli Bölge’ye yönelik ABD askeri yetkilileri ile görüşmeler saat 10.00’da başladı.” açıklaması yapıldı.ABD heyeti Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde ‘Güvenli Bölge’ oluşturulması şartını görüşmek üzere Ankara’ya geldi. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre saat 10.00’da görüşmelere başlandı.

Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak amacıyla 30 km derinliğinde bir bölgeyi masaya taşıyor.

ABD askeri yetkilileriyle yapılan müşterek çalışmanın ilki 23 Temmuz’da gerçekleştirilmişti.

Dışişleri’nin ‘tek başımıza da oluştururuz’ mesajı

Cuma günü basının karşısına geçen Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Bu sürecin oyalamaya dönüşmesine izin vermeyeceğiz. Beklentilerimizin karşılanmaması halinde, ulusal güvenliğimizi sağlamak üzere her türlü önlemi alabilecek kabiliyete ve yeteneğe sahibiz. ABD ile ortak bir noktada buluşulamaması halinde güvenli bölgeyi tek başımıza oluşturmak zorunda kalacağız. Bunu her düzeyde ABD’li muhataplarımıza iletiyoruz” demişti.

Bu haber 42 kez okundu.
Gündem - 13:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: