21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Akıllı telefonların 5 yıla kadar devri bitiyor

Güney Kore merkezli şirket Samsung, 5 yıl sonlara akıllı telefonların tamamen unutulacağını ve diğer akıllı cihazların daha çok kullanılacağını belirtti. Samsung şirketi, 5 yıl sonlara akıllı telefonların tamamen unutulacağını söyledi. Günümüzde kullandığımız akıllı telefonların yerini çok yakında katlanabilir telefonlar alacak. Bu da günlük hayatımızda daha fazla esnek ekran göreceğiz anlamına geliyor. Samsung Display, duvarlara, taşıtlara, giysilere ve […]
Teknoloji - 4 Temmuz 2019 18:10 A A
Güney Kore merkezli şirket Samsung, 5 yıl sonlara akıllı telefonların tamamen unutulacağını ve diğer akıllı cihazların daha çok kullanılacağını belirtti. Samsung şirketi, 5 yıl sonlara akıllı telefonların tamamen unutulacağını söyledi.

Günümüzde kullandığımız akıllı telefonların yerini çok yakında katlanabilir telefonlar alacak. Bu da günlük hayatımızda daha fazla esnek ekran göreceğiz anlamına geliyor. Samsung Display, duvarlara, taşıtlara, giysilere ve hatta mutfak eşyalarına esnek ekranları entegre etmek için çalışıyor ve bu cihazların günlük hayatta sıklıkla kullanılacağını tahmin ediyor.

Esnek ekranların telekom endüstrisiyle birleşmesinin ardından önümüzdeki yıllarda hayatımız oldukça değişebilir. Samsung her ne kadar Galaxy Fold ile başarısız olsa da şirket sadece katlanabilir telefon değil, aynı zamanda gelecekte her alanda kullanılabilecek esnek ekranlar üretiyor.

“Diğer cihazlara odaklanıyoruz”

Samsung’un tasarım ekibi başkanı Kang Yun-Je, katlanabilir telefonların gelecekteki günlük akıllı cihazlara ulaşmak için bir adım olduğunu ve çok daha ilginç ürünlerle karşılaşacağımızı belirterek, 5 yıl içinde akıllı telefon kullanımının tamamen biteceğini ifade etti.

Kang Yun-Je, ”Katlanabilir telefonlardan daha çok akıllı kulaklıklar ve akıllı saatler gibi piyasada daha geniş bir etki yaratmaya başlayan diğer cihazlara odaklanıyoruz. 5 yıl sonra insanlar ekran giydiklerini bile fark etmeyecek” ifadelerini kullandı.

Samsung, 5G ve yapay zekanın tamamen hayatımıza girmesiyle giyilebilir akıllı cihazların daha sık kullanılacağını tahmin ediyor. Şirket, gelecekteki teknolojiler için şimdiden yeni ürünler geliştirmeye çalışırken, Kang Yun-Je’nin yaptığı açıklamalar gelecekte teknolojinin nasıl günlük hayatımıza entegre edileceğine dair bize ipuçları veriyor.

Bu haber 215 kez okundu.
Teknoloji - 18:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: