Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.75

ASİAD’dan Avrupa Parlementosuna Gündem Oluşturan İlginç Mektup

Kısa adı ASİAD olan Anadolu Birleştirici Sanayici ve İş adamları Derneği  Yönetim Kurulu ve Üyeleri Fırat’ın doğusunda ki terör odaklarını temizlemeyi ve bölge güvenliğini arttırmayı hedefleyen Barış Pınarı harekatına cephe alan ve Türkiye’yi uluslararası kamu oyunda yalnızlaştıran Avrupa Birliği Liderlerine 10-18 Ekim 2019 tarihlerinde 2 ayrı mektup yazarak bir deklarasyon yayınladı. Anadolu Birleştirici Sanayici ve […]
Dünya - 21 Ekim 2019 02:09 A A

Kısa adı ASİAD olan Anadolu Birleştirici Sanayici ve İş adamları Derneği  Yönetim Kurulu ve Üyeleri Fırat’ın doğusunda ki terör odaklarını temizlemeyi ve bölge güvenliğini arttırmayı hedefleyen Barış Pınarı harekatına cephe alan ve Türkiye’yi uluslararası kamu oyunda yalnızlaştıran Avrupa Birliği Liderlerine 10-18 Ekim 2019 tarihlerinde 2 ayrı mektup yazarak bir deklarasyon yayınladı.

Anadolu Birleştirici Sanayici ve İş adamları Derneği  Yönetim Kurulu Avrupa Liderlerine gönderdiği mektupta, Türk ordusunun bölge ve dünya barışına katkı sağlayacağı Barış Pınarı Harekatının sebeplerini anlattı.

Toplantıya katılan farklı sektördeki birbirinden değerli İş adamlarına, muhtarlara, belediye meclis üyelerine, çeşitli sivil toplum kuruluşları başkanlarına teşekkürlerini sunan Başkan Yalçınkaya, ASİAD olarak gün geçtikçe gücüne güç kattıklarını, ASİAD’ın uluslararası alanda Türkiye aleyhine gelişen olaylara karşı  STK olarak her koşulda yerli ve milli insiyatif alacağını ifade etti.

Asiad Başkanı , EFP ve Avrupa Adalet Komisyonu üyeside olan Başkan Yücel Yalçınkaya ile Makaleyi kaleme alan Asiad Başkan Vekili ve Avrupa Basın Federasyonu üyesi Fahri Yağlı ve çalışma arkadaşları AB Basın Üyesi Salih Kurt AB Parlamentosunu konunun terör merkezli görüşülmesi için acil toplantı yapması çağrısında bulundular.

ASİAD ayrıca, ASİP olarak bilinen Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu ile de iş birliği yaparak AB Ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarımızla bilgilendirme toplantıları yapılmasına öncülük ettiler.

ASİAD AB Liderlerine gönderdiği deklarasyonda özellikle Terör, uluslararası barış ve güvenliğe yönelik büyük bir tehdit teşkil etmektedir ve motivasyonu ne olursa olsun; nerede, ne zaman ve kim tarafından işlenirse işlensin hiçbir terör faaliyeti meşru görülemez şeklinde konunun önemine vurgu yaptılar.

ASİAD yayınladığı Deklarasyonda aşağıdaki konulara vurgu yaparak yerli ve milli bir STK olduklarını, diğer STK larıda bu konuda hassas davranmaya ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi, Bu konuda Olağan üstü çaba gösteren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacaklarını ifade ettiler.

Asiad Yönetimi olağan toplantısında Mehmetçiğe ASKER SELAMI ile destek oldular..

Değerli Avrupalı Liderler;

Türkiye, uluslararası toplumun terör tehdidine karşı farkındalığını artırma çabalarında her zaman ön planda olmuştur. Terörle mücadelede daha etkin mekanizmalarının oluşturulmasını teminen, gerek ikili planda, gerek çeşitli uluslararası platformlarda ciddi çaba göstermiştir.

Türkiye’yi hedef alan terör grupları ülkemizin sınırlarının dışında teröristler için eğitim kampları kurmakta, fon toplamakta ve medya organları yoluyla propagandalarını yapabilmektedirler.

Terör örgütlerinin liderleri, terör suçlarının failleri, hamileri ve finansörleri Türkiye dışında serbestçe dolaşabilmektedirler.

Terör, uluslararası barış ve güvenliğe yönelik büyük bir tehdit teşkil etmektedir ve motivasyonu ne olursa olsun; nerede, ne zaman ve kim tarafından işlenirse işlensin hiçbir terör faaliyeti meşru görülemez.

Özellikle AB ülkelerinde, terör örgütleri küreselleşmekte, çok daha büyük ölçekte kayıplara yol açabilecek şiddet kapasitesine ulaşmakta, gelişen sosyal medya imkânları sayesinde kendi söylemlerini yayma ve gençleri şiddete teşvik etme yeteneklerini arttırmaktadırlar.

Terör neticesinde, 4 milyon Suriye’li  kendi topraklarını terk edip Türkiye’de mülteci konumundadır. Türkiye’de ikamet eden Suriye, Irak, Afganistan’lı mültecilerin anavatanlarında  barış, huzur ve güvenli k olduğu taktide ülkelerine dönme fırsatı vardır. Bu mültecilere tüm dünyanın  özellikle AB ülkelerinin yardımcı olması insanlık adına temel sorumluluklarıdır.

Ayrıca terör örgütleri tarafından Türkiye’nin sınır bölgelerine yapılan taciz ateşleri ile düşen havan mermileri neticesinde yüzlerce sivil vatandaşımızı teröre kurban verdik. .Bu durum Türkiye’nin sınır güvenliğini tehdit etmektedir.

Fırat kalkanı ve Barış Pınarı Hareketi ile Türkiye, Birleşmiş Milletler sistemi altında evrensel bir hukuki çerçevenin geliştirilmesinde aktif bir rol oynamaktadır.

Sınır ötemizdeki Terörizmin başta uyuşturucu kaçakçılığı olmak üzere, çeşitli örgütlü suçlar vasıtasıyla finanse edildiği tüm platformlarda kabul edilen bir olgudur.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımız ayrıca yurt içinde PKK, FETÖ, DAEŞ, El-Nusra ve El Kaide iltisaklı olduğu tespit edilen çevrelere yönelik kapsamlı operasyonlar icra etmektedir.

Türkiye, uluslararası hukuktan doğan yasal haklarını kullanmaktadır. Bu bağlamda siz dünya liderleri teröre karşı Türkiye’ye destek vermelisiniz

Dünya barışının sağlanmasındaki rolünüzü belirlemenizi ve müttefikiniz Türkiye’ye desteğinizi net bir şekilde göstermeniz gerekmektedir.  

Gereğini Saygıyla Arz Ederiz.

 

ASİAD Genel Başkanı                  ASİAD Genel Başkan Yardımcısı                ASİAD Genel Başkan

EPF Sözcüsü Üyesi                                 EPF Üyesi                                        EPF Üyesi

Yücel YALÇINKAYA                               Fahri YAĞLI                                      Salih KURT

 

Bu haber 334 kez okundu.
Dünya - 02:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: