27° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Beyaz Saray’da ‘Türkiye yaptırımları’ toplantısı

ABD Türkiye konusunda acil olarak toplanıyor! Davetiyede skandal Türkiye detayı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, S-400 alımı konusunda Türkiye’ye yönelik uygulanacak olası yaptırımları konuşmak için senatörleri toplantıya çağırdı. ABD Başkanı Donald Trump, Rusya’dan S-400 satın alan Türkiye’ye uygulanacak olası yaptırımları konuşmak için bütün Cumhuriyetçi Senatörleri Beyaz Saray’a toplantıya çağırdı. Türkiye’nin bir NATO üyesi ve […]
Türkiye - 21 Temmuz 2019 22:47 A A
ABD Türkiye konusunda acil olarak toplanıyor! Davetiyede skandal Türkiye detayı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, S-400 alımı konusunda Türkiye’ye yönelik uygulanacak olası yaptırımları konuşmak için senatörleri toplantıya çağırdı. ABD Başkanı Donald Trump, Rusya’dan S-400 satın alan Türkiye’ye uygulanacak olası yaptırımları konuşmak için bütün Cumhuriyetçi Senatörleri Beyaz Saray’a toplantıya çağırdı.

Türkiye’nin bir NATO üyesi ve Amerikan müttefiki olarak Rusya’dan S-400 hava savunma sistemleri satın almasının Washington’da başlattığı tartışma sürüyor. Türkiye’ye yaptırım uygulanması yönünde baskı altında bulunan ABD Başkanı Donald Trump, bütün Cumhuriyetçi Senatörleri toplantıya çağırdı.

Skandal Türkiye detayı

ABD, Rusya’dan satın aldığı S-400’lerin bir kısmını teslim alan Türkiye’yi konuşuyor. Washington Post’un haberine göre Trump tüm senatörlere bir davetiye göndererek salı günü TSİ 23.00’da Beyaz Saray’da bir toplantı düzenleneceğini duyurdu. Trump’ın adına gönderilen davetiyenin konu kısmına “Türkiye yaptırımları” yazıldı.

Bu haber 44 kez okundu.
Türkiye - 22:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: