26° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karşı çıkanların dişe dokunur bir gerekçesi yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Mahalle Başkanlarıyla buluştuğu iftarda konuştu. Erdoğan “Karara karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerine baktığımızda dişe dokunur bir unsura rastlayamıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Mahalle Başkanları ile İftar Programı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları ise şöyle; Siyasetimizde milletle inatlaşmak, millete rağmen yol yürümek diye bir anlayış yoktur. İstanbul’da 2 milyon […]
Gündem - 27 Mayıs 2019 00:14 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Mahalle Başkanlarıyla buluştuğu iftarda konuştu. Erdoğan “Karara karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerine baktığımızda dişe dokunur bir unsura rastlayamıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Mahalle Başkanları ile İftar Programı’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları ise şöyle;

Siyasetimizde milletle inatlaşmak, millete rağmen yol yürümek diye bir anlayış yoktur.

İstanbul’da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. Üyelerimiz arazide bir çalışsın, 1 üye yanında 2 oy daha getirsin mesele bitti. YSK, 23 Haziran seçimin yenilenmesine karar verdi. Bu kararın gerisinde kanunsuzluklar, hırsızlıklar, yolsuzluklar var. YSK’nın kararını isabetli buluyoruz. Kararda tüm bilgiler belgeler yer alıyor. Bu sürecin gereğini İstanbul halkına çok iyi bir şekilde anlatmak gerekiyor.

Kanuna aykırı Sandık Kurulu Başkanı tarafından yönetilen sandıklarda, 212 binden fazla oy şüpheli hale gelmiştir. Aradaki fark azala azala 13 binlere geldi. Karara karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerine baktığımızda dişe dokunur bir unsura rastlayamıyoruz.

En etkili siyaset yüz yüze yapılan, doğrudan gönüllere yapılan siyasettir.

Bugün buraya Yassıada’dan geldim. Orada Adnan Menderes ve 2 arkadaşı idam edildi. Artık Yassıada idamla anılmayacak, özgürlük ve demokrasiyle anılacak, ama nasıl idam edildiklerini orada anlatacağız.

Seçimi kazanmak için önce parti olarak bizim kendi aramızda dayanışma içinde olmamız şart. Önümüze çıkartılan siyasi ve ekonomik sıkıntıların kat be kat fazlası, bize bu tuzakları kuranların başında var.

Bu haber 37 kez okundu.
Gündem - 00:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: