25° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

‘Dengeler nasıl kuruldu merak ediyoruz’

S-400 hava savunma sisteminin teslimat sürecinin başlamasıyla ilgili olarak CHP tarafından açıklama geldi. CHP’li Faik Öztrak, S-400’ler ile ilgili olarak ‘Dengeler nasıl kuruldu merak ediyoruz’ ifadelerini kullandı. CHP’li Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik´in S-400 konusunda CHP´nin milli bir durum sergilemediği yönündeki sözlerinin […]
Gündem - 12 Temmuz 2019 21:52 A A
S-400 hava savunma sisteminin teslimat sürecinin başlamasıyla ilgili olarak CHP tarafından açıklama geldi. CHP’li Faik Öztrak, S-400’ler ile ilgili olarak ‘Dengeler nasıl kuruldu merak ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

CHP’li Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik´in S-400 konusunda CHP´nin milli bir durum sergilemediği yönündeki sözlerinin sorulması üzerine şöyle konuştu:

“Baştan beri söylüyoruz; bu ülkenin askerleri, savunma uzmanları diyorlarsa ki `bizim yüksek savunma füzelerine ihtiyaç var´, o zaman alacaklardır, karşı çıkmayız. Onun yanında diyoruz ki; bunları alırsak F-35 almamızda sıkıntı çıkabilir, bunu dikkate aldınız mı? Bu hava savunmamız S-400 almamıza oranla baktığımızda daha bütçede açığa neden olacak mıdır? S-400´lerle ilgili bunları almamız halinde Amerikan Parlamentosunun almış olduğu bir takım kararlar var ve bunlar Türkiye´ye yaptırım uygulanacağını söylüyor. Bunlara karşı ekonomiyi tahkim ettik mi, gerekli önlemleri aldık mı? Bu tür işlere giriştiğiniz zaman dış politika dengeleriyle oynarsınız. Dengeler nasıl kuruldu bunu merak ediyoruz?”

Bu haber 44 kez okundu.
Gündem - 21:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: