16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Denize düşen genç kızı Suriyeli genç kurtardı

İstanbul Beyoğlu’nda denize düşen genç kadını, 14 yaşındaki Suriyeli genç ve çarşı iznindeki asker kurtardı. İskeleye çıkarılan genç kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı. Dün saat 12:00’de yaşanan olayda İstanbul Maltepe’deki Kenan Evren Kışlası’nda askerlik yapan Onbaşı Fırat Kapağan çarşı iznine çıkıp geldiği Karaköy Sahili’nde arkadaşlarıyla gezmeye başladı. Bu sırada denize düşen genç kadını gören Fırat Kapağan denize atladı. 14 […]
Yerel - 9 Haziran 2019 21:07 A A
İstanbul Beyoğlu’nda denize düşen genç kadını, 14 yaşındaki Suriyeli genç ve çarşı iznindeki asker kurtardı. İskeleye çıkarılan genç kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Dün saat 12:00’de yaşanan olayda İstanbul Maltepe’deki Kenan Evren Kışlası’nda askerlik yapan Onbaşı Fırat Kapağan çarşı iznine çıkıp geldiği Karaköy Sahili’nde arkadaşlarıyla gezmeye başladı. Bu sırada denize düşen genç kadını gören Fırat Kapağan denize atladı.

14 yaşındaki Suriyeli Kürdi yardım etti

Fırat Kapağan, anında müdahalesiyle açığa doğru sürüklenen ve boğulmak üzere olan kadını kurtardı. Daha sonra denize atlayan 14 yaşındaki Suriyeli Hüsnü Kürdi’nin yardımıyla da genç kadın denizden çıkarıldı.

Kısa süre baygınlık geçiren 19 yaşındaki kadına olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Adının Yağmur olduğu söyleyen kadın, kontrolleri için hastaneye kaldırıldı.

Denize atlayıp kadını kurtaran Fırat Kapağan, “Ben arkadaşlarımla oturuyordum. Sohbet ediyorduk, kız da orada oturuyordu. Bir baktım kız denize düşmüş boğuluyordu. Ben de üstümü bile çıkarmadan atladım, kızı biraz kenara getirdim. Daha sonra yardım için atlayıp gelen arkadaşla beraber çıkardık” dedi.

14 yaşındaki Suriyeli Hüsnü Kürdi “Biz burada yüzüyorduk. Kız atladı. Önce bir kişi kurtarmak için atladı sonra ben de atladım, kurtardık iskeleye çıkardık” diye konuştu.

“Suriyelilere düşman olan zihniyete ders”

Suriyeli gencin bu fedakarlığı, Suriyeliler üzerinden algı operasyonu yaparak savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınanan mazlumları hedef alan zihniyete ders niteliğinde bir cevap olduğu şeklinde yorumlandı.

Bu haber 60 kez okundu.
Yerel - 21:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: