Parçalı bulutlu
  • EURO 7.29
  • DOLAR 6.67

Ehliyet yenileme son günü ne zaman 2019?

Ocak 2020’ye kısa süre kala pek çok kişi “Ehliyetler ne zamana kadar değiştirilir?” , “Ehliyet son değiştirme tarihi ne?” gibi konularda araştırma yapıyor. Peki, ehliyet nasıl yenilenir? Ocak 2020’ye kısa bir süre kala eski ehliyet kullananlar son başvuru tarihini merak ediyor. Milyonlarca kişi “Ehliyet son başvuru ne zaman?” , “Ehliyet yenilemek için nasıl başvuru yapılır?” […]
Ekonomi - 23 Aralık 2019 16:20 A A

Ocak 2020’ye kısa süre kala pek çok kişi “Ehliyetler ne zamana kadar değiştirilir?” , “Ehliyet son değiştirme tarihi ne?” gibi konularda araştırma yapıyor. Peki, ehliyet nasıl yenilenir?

Ocak 2020’ye kısa bir süre kala eski ehliyet kullananlar son başvuru tarihini merak ediyor. Milyonlarca kişi “Ehliyet son başvuru ne zaman?” , “Ehliyet yenilemek için nasıl başvuru yapılır?” gibi soruların cevaplarını araştırıyor. İşte, ehliyet yenileme başvurusu hakkında tüm merak edilenler…

Ehliyet yenileme son gün ne zaman 2019?

Halen eski ehliyetlerini kullananlar yeni çipli ehliyete geçmek için tanınan süreyi merak ediyor. Ehliyetlerin yenilenmesi için verilen son resmi tarih 31 Aralık 2020.

Ehliyet nasıl yenilenir?

Ehliyeti yenilemek için de yine kimlik kartında olduğu gibi bir süreç izleniyor. Yani ‘randevu.nvi.gov.tr’ internet adresi üzerinden ya da Alo 199 numaralı çağrı merkezinden randevu alınıyor.

Eski ehliyeti yeni çipli ehliyet kimlikleriyle değiştirmek isteyenlerin şu belgeleri bulundurmaları gerekiyor:

Eski ehliyet belgeniz

Kimlik Belgeniz (Nüfus Cüzdanı – Yeni Kimlik Kartı yada Pasaport)

Sürücü olur niteliği taşıyan sağlık raporu,

1 adet biyometrik fotoğraf,

Nüfus Müdürlüğünde vereceğiniz parmak izi,

Kan grubunu belirleyen belge (Beyan etmenizde yeterlidir).

Başvuru için eski sürücü belgesi, nüfus cüzdanı, 15 liralık değişim bedelinin bankaya yatırıldığına dair makbuz, 1 biyometrik fotoğraf, kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan ve en önemlisi de ‘sürücü olur’ yazan raporu bakanlığa bağlı sağlık kurumlarından ve bakanlık ile anlaşmalı özel kurumlardan alınabilir.

Bu haber 132 kez okundu.
Ekonomi - 16:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: