19° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, “Alınan Trafik tedbirlerinin sonuçları pozitif olmaya başladı”

İÇİŞLERİ Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Kurban Bayramı süresince trafik kazalarını önlemek için alınan tedbirleri, Çankırı’da denetledi. Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri ve jandarma trafik ekipleri, Kurban Bayramı arifesinde Çankırı-Ankara Karayolu’nda denetim gerçekleştirdi. Denetime İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da katıldı. Ersoy, sürücülere Kızılay tarafından hazırlanan lokum ve soda ikram etti. Ersoy, […]
Genel - 12 Ağustos 2019 00:26 A A

İÇİŞLERİ Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Kurban Bayramı süresince trafik kazalarını önlemek için alınan tedbirleri, Çankırı’da denetledi.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri ve jandarma trafik ekipleri, Kurban Bayramı arifesinde Çankırı-Ankara Karayolu’nda denetim gerçekleştirdi. Denetime İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da katıldı.

Ersoy, sürücülere Kızılay tarafından hazırlanan lokum ve soda ikram etti. Ersoy, bayramın huzur ve güven içinde geçmesi için İçişleri Bakanlığı olarak bir dizi tedbirler aldıklarını belirterek, “İçişleri Bakanımızın bütün kamuoyuna duyurduğu üzere, bayramı huzur ve güven içerisinde geçirebilmemiz için bir dizi tedbir aldık. Hem bu tedbirlerin uygulanmasını gözlemlemek hem değerli vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar ve bayramlar dilemek maksadıyla Çankırı’yı ziyaret ediyorum. Elbirliği ile daha huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmemiz için, tedbirlerin uygulanmasına gösterdikleri titizliği memnuniyetle gördük. Ülkenin her noktasında böyleyiz” dedi.

Ersoy, “64 bin ekip ve 116 bin personelle bu bayram boyunca sahalarda olacağız. Vatandaşlarımızın trafik kazalarını yaşamaması, daha güvenli seyahat etmelerini ve tatillerini daha huzurlu geçirmelerini sağlamak için tedbirler alıyoruz. Emniyet ve jandarma müfettişlerimiz yine görev yapıyor olacak. Otobüs denetimlerini artırdık, sivil denetimler koyduk otobüslerde. Almış olduğumuz tedbirler çerçevesinde ‘Yaşam Tüneli’ adlı projemiz var. Birçok ilimizde bu yaşam tünellerinde vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz.”

 

Ersoy, duyarlı vatandaşların kendilerini trafikte çok büyük katkılar sağladığını, İstanbul-İzmir Otoyolu açılışında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kampanya başlattığını vurgulayarak, “Kemerin ses getirsin’ kampanyası. Biz de bu kampanyayı İçişleri Bakanlığı olarak sürdürmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın uyarıcı konumda olması, farkındalık oluşturması amacıyla onları da bu işin içine katarak böyle bir kampanyayı sürdürmeye çalışıyoruz. Amacımız kazaları en aza indirmek, hatta hiç olmamasını sağlamak.

Alınan tedbirlere riayet edildikçe de sonuçları pozitif olmaya başladı. Son dönemde özellikle geçen yıla göre kıyasla

dığımızda ölümlü kaza oranlarında ciddi bir düşüş var.” diye konuştu.

ÖLÜMLÜ KAZALARDA YÜZDE 35 DÜŞÜŞ YAKALADIK’

Ersoy, bayram sürecinde ülke genelinde 116 bin personelin görev yapacağını aktararak, “Alınan önlemler, başta basınımız olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve halkımızın samimi sahiplenmesi ve desteklemesiyle toplumuzda trafik kazalarına karşı ciddi bir farkındalık oluştu.  2018’e göre 2019’da ölümlü trafik kazalarında yüzde 35 gibi çok ciddi bir düşüş yakaladık. Bunda hepimizin emeği vardır. Görevleri başında olan tüm ekiplerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte ağız tadıyla huzurlu bir bayramı, kazaların az olduğu bir bayram geçirmenin mutluluğunu yaşarız. Herkesin bayramını kutluyorum” diye konuştu.

Ersoy, daha sonra Ilgaz ilçesinde yapılacak olan trafik denetlemesine katılmak üzere Çankırı’dan ayrıldı.

Bu haber 158 kez okundu.
Genel - 00:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: