15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“İran’a askeri harekat düzenleme olasılığımız da var”

ABD Başkanı Donald Trump, katıldığı bir televizyon programında “İran’a askeri harekat düzenleme olasılığımız da var” ifadelerini kullandı. ABD Başkanı Donald Trump, “İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşmeye hazırım ama İran’a askeri harekat düzenleme olasılığımız da var” açıklamasında bulundu. İngiltere’de yayın yapan ITV kanalına konuşan Trump, İran’ı yine sert bir dille eleştirdi. Trump, “Ben ilk göreve başladığımda İran son […]
Dünya - 6 Haziran 2019 09:51 A A
ABD Başkanı Donald Trump, katıldığı bir televizyon programında “İran’a askeri harekat düzenleme olasılığımız da var” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, “İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşmeye hazırım ama İran’a askeri harekat düzenleme olasılığımız da var” açıklamasında bulundu.

İngiltere’de yayın yapan ITV kanalına konuşan Trump, İran’ı yine sert bir dille eleştirdi. Trump, “Ben ilk göreve başladığımda İran son derece düşman bir yerdi. Dünyanın bir numaralı terörist ülkesiydi. Muhtemelen halen öyle” dedi.

“Hep böyle bir ihtimal var”

ABD Başkanı’na İran’a askeri müdahalede bulunup bulunmayacağı soruldu. Trump, “Her zaman böyle bir ihtimal var. Ben istiyor muyum? Hayır ama hep böyle bir ihtimal var” dedi.

Trump, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’yle görüşmek isteyip istemediği sorusuna ise “Tabi ki isterim. İran’la konuşmayı tercih ederim” yanıtını verdi.

Bu haber 54 kez okundu.
Dünya - 09:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: