21° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İŞKUR’dan Günlük Maaşlı İstihdam Garantili Kurslar

İŞKUR tarafından yürütülen mesleki edindirme kurslarının başvuruları başladı.Kurs süresi boyunca kursa devam eden adaylara günlük maaş veriliyor. Hangi iller için MEK açıldığının detaylı bilgileri haberimizdedir. İşsiz vatandaşların farklı sektörler iş bulmasına kolaylık sağlayan kurslarından olan MEK yani Mesleki Eğitim kursları için İŞKUR’un 2019-2020 dönemleri için de devam ediyor. Farklı şehirlerde yapılacak olan kurslarda adaylar farklı […]
Duyuru - 19 Ağustos 2019 19:36 A A

İŞKUR tarafından yürütülen mesleki edindirme kurslarının başvuruları başladı.Kurs süresi boyunca kursa devam eden adaylara günlük maaş veriliyor. Hangi iller için MEK açıldığının detaylı bilgileri haberimizdedir.

İşsiz vatandaşların farklı sektörler iş bulmasına kolaylık sağlayan kurslarından olan MEK yani Mesleki Eğitim kursları için İŞKUR’un 2019-2020 dönemleri için de devam ediyor. Farklı şehirlerde yapılacak olan kurslarda adaylar farklı sektörel alanlarda eğitim alacak. İş arayanlar bu kurslaarın bitiminde garantili olarak iş bulabilecekler. Açılacak yeni kurslara ilişkin detaylar ise şu şekilde yer alıyor.

Hangi İllerde, Hangi Alanlarda Alım Var?

İŞKUR tarafından gerçekleştirilen istihdam garantili MEK kursları günlük 5 ile 8 saat arasında değişmekte olup adaylara günlük 30 ile 50 TL arasında ücret ödenmektedir. Aynı zamanda sigorta ödemeleri de gerçekleşen adaylar kurs bitiminde ise istihdam edilmektedir. Buna göre çoğu kursun başvuruları da bugün başladı. İstanbul, Balıkesir, İzmir, Kocaeli, Adana, Şanlıurfa, Rize ve Sinop illerinde açılan kurslara kurs numarası ile ulaşmak mümkündür.

Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR kapsamında istihdam garantili olarak açılan kurslarda farklı alanlar yönelik hem eğitim verilmekte hem de adaylar kurs sonunda istihdam edilmektedir. Bu noktada adayların başvuru yapmak için sağlaması gereken şartlar arasında Kuruma kayıtlı işsiz olmak,15 yaşını tamamlamış olmak,Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak,İşverenin aradığı özel şartları taşımak,İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,Emekli olmamak şartları yer almaktadır.

İlgili ilana başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx adresinden gerçekleşmekte olup kurs numarasını girerek ilgili ilana ulaşmak ve başvuru yapmak mümkündür.

Bu haber 327 kez okundu.
Duyuru - 19:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: