23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Kızılay ekibine saldırı bütün insanlığa yapılmış bir eylemdir

Kerem Kınık: Türk Kızılay ekibine saldırı bütün insanlığa yapılmış bir eylemdir Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık, Suriye’de Türk Kızılay ekibine saldırı ile ilgili, Bu olay, Suriye’de sadece buradaki sivil insanların acısını dindirmek için gayret sarf eden Kızılaya değil bütün insanlığa yapılmış bir eylemdir.” dedi. GAZİANTEP (AA) – Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Suriye’de Türk […]
Genel - 14 Eylül 2020 21:47 A A
Kerem Kınık: Türk Kızılay ekibine saldırı bütün insanlığa yapılmış bir eylemdir
Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık, Suriye’de Türk Kızılay ekibine saldırı ile ilgili, Bu olay, Suriye’de sadece buradaki sivil insanların acısını dindirmek için gayret sarf eden Kızılaya değil bütün insanlığa yapılmış bir eylemdir.” dedi.

GAZİANTEP (AA) – Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Suriye’de Türk Kızılay ekibine saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu olay, 2011 yılından bu yana Suriye’nin içerisinde bulunan ve sadece buradaki

“Bu konuyla ilgili uluslararası mekanizmaları harekete geçirmek için Brüksel, Cenevre, Birleşmiş Milletler nezdinde arkadaşlarımız olayın takipçisi. Bu tarz ihlalleri de hukuk nezdinde, uluslararası mecralarda takip edeceğiz.” diyen, Kınık, şunları kaydetti:

“Suriye’deki insani yardım çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gerek o bölgedeki sivillerin korunması için gerekse elimizden geldiği kadar bu insanlara yardımlarımızın ulaştırılması için çabalarımız devam edecek.”

Anıl Bağrık

türkiye
Muhabir Anıl Bağrık
Yayınlayan Eşref Fahri
Bu haber 35 kez okundu.
Genel - 21:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: