22° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Müteahhitler Anadolu’ya yöneliyor!

İstanbul’da konut geliştirilecek arsa stokunun neredeyse tükenmesi ve fiyatların çok yükselmesi, inşaat firmalarını Anadolu’ya  yöneltti. Son yıllarda  İzmir  ve  Ankara  gibi büyükşehirlere ilgi gösteren sektör, diğer Anadolu illerine de yönelmeye başladı. Anadolu’da Ankara ve İzmir’in dışında Kocaeli, Bursa ve Gaziantep ön plana çıktı. 2016’dan itibaren de Denizli, Kayseri, Konya, Diyarbakır için hazırlıklar yapılırken, Balıkesir, Eskişehir, […]
Ekonomi - 15 Ağustos 2019 23:47 A A

İstanbul’da konut geliştirilecek arsa stokunun neredeyse tükenmesi ve fiyatların çok yükselmesi, inşaat firmalarını Anadolu’ya  yöneltti. Son yıllarda  İzmir  ve  Ankara  gibi büyükşehirlere ilgi gösteren sektör, diğer Anadolu illerine de yönelmeye başladı. Anadolu’da Ankara ve İzmir’in dışında Kocaeli, Bursa ve Gaziantep ön plana çıktı. 2016’dan itibaren de Denizli, Kayseri, Konya, Diyarbakır için hazırlıklar yapılırken, Balıkesir, Eskişehir, Aydın, Manisa da potansiyeli olan iller arasında gösteriliyor.

Hazırlıklar yapılıyor

İstanbul, Ankara ve İzmir’in dışında bugüne kadar Sinpaş, Bursa, Gaziantep ve Denizli’de projelere imza attı. Sur Yapı, Bursa’da büyük bir projeyi satışa çıkardı. Kocaeli’de Emlak Konut projeler geliştirdi, Mar Yapı da Bayramoğlu’nda bir projeyi devralıp tamamlamak için kolları sıvadı. 2016’dan itibaren sektörde pek çok Anadolu şehrinin adı anılacak.

8Teknik Yapı, Denizli’de Evora konseptinde bir projeyi satışa çıkaracak. Özyurtlar, Gaziantep’de Alman bir grupla ortak projeye imza atacak. YDA Group, Kayseri ve Konya’da projeler üretecek. Bak Yapı, İstanbul’un ardından Bursa’daki projelerine devam edecek.

Diyarbakır kökenli Yiğit Group ile Sinanlı Yapı Diyarbakır’da ortak bir projeye sıcak baktıklarını açıkladı. Emlak Konut GYO’nun Anadolu açılımı da Nevşehir, Niğde gibi birçok ilde hareketlilik yaratacak.

Bu haber 227 kez okundu.
Ekonomi - 23:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: