25° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Rumlar Türkiye’yi BM’ye şikayet etti!

Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki doğalgaz çalışmalarını Birleşmiş Milletler’e (BM) şikayet etti. Rumların BM Daimi Temsilcisi Büyükelçisi Andreas Mavroyannis, bu yönde BM’ye bir mektup gönderdi. Rum temsilcisi Mavroyannis mektubunda, “Türkiye, Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki (MEB) eylemleriyle BM tüzüğü ve uluslararası hukuk kurallarını çiğnemekte ısrar ediyor. Böylece de, bölgedeki barış ve istikrarı olumsuz etkiliyor. […]
Dünya - 4 Ağustos 2019 09:48 A A
Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki doğalgaz çalışmalarını Birleşmiş Milletler’e (BM) şikayet etti. Rumların BM Daimi Temsilcisi Büyükelçisi Andreas Mavroyannis, bu yönde BM’ye bir mektup gönderdi.

Rum temsilcisi Mavroyannis mektubunda, “Türkiye, Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki (MEB) eylemleriyle BM tüzüğü ve uluslararası hukuk kurallarını çiğnemekte ısrar ediyor. Böylece de, bölgedeki barış ve istikrarı olumsuz etkiliyor. Uluslararası sivil havacılık uçuşları tehlikeye atılıyor. Ve barış sürecinin gerçekleşmesi için olumlu ortam meydana getirilmesi engelleniyor” ifadelerine yer verdi.

Mektupta, ‘bölgede uçuş gerçekleştiren sivil ve askeri uçakların, telsiz yoluyla Türkiye tarafından sürekli rahatsız edildikleri’ de öne sürüldü. Rum Büyükelçi mektubuna, “Türk ticari uçakları Ercan Havalimanı’nı kullanmaya devam ediyor” notu da düştü.

Bu haber 45 kez okundu.
Dünya - 09:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: