Parçalı bulutlu
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.75

Rusya’dan ‘Libya’ açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya’daki çatışmaların durdurulması gerektiğini belirterek, “Çatışmaların durdurulması, siyasi diyaloğun başlatılması için temel koşuldur” dedi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile başkent Moskova’daki görüşmelerinin ardından düzenlediği basın toplantısında, Libya krizine ilişkin açıklamalarda bulundu. Diyalog çağrısında bulundu Libya’daki çatışmalarının durdurulması gerektiğini ifade eden Lavrov, “Çatışmanın durdurulması, siyasi […]
Dünya - 31 Aralık 2019 11:24 A A

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya’daki çatışmaların durdurulması gerektiğini belirterek, “Çatışmaların durdurulması, siyasi diyaloğun başlatılması için temel koşuldur” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile başkent Moskova’daki görüşmelerinin ardından düzenlediği basın toplantısında, Libya krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Diyalog çağrısında bulundu

Libya’daki çatışmalarının durdurulması gerektiğini ifade eden Lavrov, “Çatışmanın durdurulması, siyasi diyaloğun başlatılması için temel koşuldur. Çatışmanın durdurulması, kalıcı ateşkesin sağlanması ve diyaloğun başlatılması Libya halkının menfaatinedir. Libya’daki tarafların, bütün siyasi ve etnik grupların çıkarlarını dikkate alması gerekiyor” diye konuştu.

” ‘Arap Baharı’nı destekleme bahanesiyle Libya’ya saldırdılar”

Lavrov, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) Libya’yı uçuşa yasaklı bölge ilan ettiğini ve NATO’nun bu karara rağmen “Arap Baharı”nı destekleme bahanesiyle Libya’ya saldırdığını kaydetti.

Libya’nın uçuşa yasak bölge ilan edilmesinin iyi bir fikir olmadığını söyleyen Lavrov, “Böyle bir yasak bölgenin ilan edilmesi halinde, NATO’nun gereken kurallara uyacağından emin değiliz” şeklinde konuştu.

Bu haber 62 kez okundu.
Dünya - 11:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: