24° Şiddetli yağmur
  • EURO
  • DOLAR

S-400’ler Dünyanın Türkiye’ye bakış açısını degiştirdi

S-400’ler dünyanın Türkiye’ye bakış açısını değiştirdi. Turkey, NATO airspace to protect  will be maintained with the S-400 Aldı alamaz derlerken S-400 Kurulmaya devam ediyor. Ankara, Amerika ile yaptığı patroit pazarlığından sonuç alamayınca, Rusya’nın cazip teklifini değerlendirdi ve S-400 hava savunma sistemini satın aldı. Suriye savaşı başta olmak üzere güvenlik ihtiyacı gün geçtikçe artan ve hava sahası […]
Gündem - 3 Ağustos 2019 16:44 A A

S-400’ler dünyanın Türkiye’ye bakış açısını değiştirdi.

Turkey, NATO airspace to protect  will be maintained with the S-400

Aldı alamaz derlerken S-400 Kurulmaya devam ediyor.

Ankara, Amerika ile yaptığı patroit pazarlığından sonuç alamayınca, Rusya’nın cazip teklifini değerlendirdi ve S-400 hava savunma sistemini satın aldı.

Suriye savaşı başta olmak üzere güvenlik ihtiyacı gün geçtikçe artan ve hava sahası tehditlere açık hale gelen Türkiye, NATO müttefiklerince de desteklenmemesi nedeniyle kendi hava savunma sistemlerini oluşturmaya yöneldi.

Türkiye’nin Rusya’dan teslim almaya başladığı S-400 denklik değeri taşıyor mu? Sorusu gündeme taşındı, Stratejik düşünce enstitüsü günümüzün önemli askeri teknolojilerin başında gelen S-400 hava savunma sistemi, teknik özellikler, teknoloji transferi ve ortak üretim açısından rakiplerine göre açık ara önde olduğunu dile getiriyor.

Rusya’dan S-400 hava savunma sistemlerini teslim alınmaya başlamasıyla yapılan hazırlıklar Dünyanın ’da dikkatini çekmeye devam ediyor. NATO’nun ve Türkiye’nin, ulusal güvenliği doğrultusunda bu sistemleri Türkiye satın alarak aslında 3’ Dünya ülkelerindeki askeri hava korsanlarına karşı hem NATO’nun hem Türkiye’nin olası hava tehditlerinden korunması amaçlanıyor.

Kısa, orta ve uzun menzillerde füzeleri aynı anda kullanabilen S-400, 600 kilometre uzaklıktaki hedefi algılama özelliğine sahip ve saniyede 4,8 kilometre hızla füze gönderilebiliyor. Sistem, hedefe 10 saniyeden daha az sürede tepki veriyor.

Öte yandan, teknik açıdan bakıldığında, 600 kilometre uzaklıktan tehdidi belirleyebilen S-400’ler, 60 kilometre uzaklıktaki balistik hedefleri, 400 kilometre uzaklıktaki aerodinamik hedefleri ve 10 metre kadar alçak irtifadaki hedefleri vurabilirken, Amerika’nın Patriot füzeleri ancak minimum 60 metre yükseklikteki hedefi vurabiliyor

TRTAJANS Yönetim Kurulu Başkanı Salih KURT S-400 sürecini 10 maddede EPF ve GNS Uluslararası Basın Elçisi Yücel YALÇINKAYA ve Uluslar arası stratejist Fahri Yağlı ile değerlendirdi ..

Bu haber 1461 kez okundu.
Gündem - 16:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: