23° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

THY, rüya uçakları ile Çin seferine çıkacak

İstanbul Havalimanı ile gücüne güç katacak olan THY, Çin’in Xian kentine sefer düzenleyecek. Türk Hava Yolları (THY), Çin’de 2 bin yıllık toprak askerlerin bulunduğu Xian kentine sefer düzenleyecek. İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla daha da büyüyecek olan Türk Hava Yolları, filosuna katılacak yeni geniş gövdeli uçaklar ile beraber yeni uçuş noktalarına da seferlere başlayacak. 60 yeni uçak alınıyor Türk Hava Yolları, […]
Ekonomi - 29 Mayıs 2019 14:49 A A
İstanbul Havalimanı ile gücüne güç katacak olan THY, Çin’in Xian kentine sefer düzenleyecek.

Türk Hava Yolları (THY), Çin’de 2 bin yıllık toprak askerlerin bulunduğu Xian kentine sefer düzenleyecek. İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla daha da büyüyecek olan Türk Hava Yolları, filosuna katılacak yeni geniş gövdeli uçaklar ile beraber yeni uçuş noktalarına da seferlere başlayacak.

60 yeni uçak alınıyor

Türk Hava Yolları, geniş gövde uçak ihtiyacının temini kapsamında, Airbus’tan 25 adet kesin, 5 adet opsiyon olmak üzere toplam 30 adet A350-900 model uçağı, Boeing’den ise 25 adet kesin 5 adet opsiyon olmak üzere toplam 30 adet de Boeing 787-9 uçağı 2019-2023 yılları arasında teslim almayı planlıyor. Türk Hava Yolları’nın filosuna, “rüya uçak” olarak adlandırılan “Boeing 787-9 Dreamliner”ların ilki ise haziran ayında katılacak. THY yeni geniş gövdeli uçakların filoya katılmasıyla beraber yeni uçuş noktalarına da seferlere başlayacak. Uçuş programına göre THY’nin Boeing 787-9 tipi uçaklarının ilk uçuşları 17 Temmuz’da İstanbul’dan Denpasa’ya (Bali) olacak. THY aralarında Meksika’dan Mexico City, Cancun ve ABD’den de Newarka uçuşlara başlayacak.

Hedef Çin’de büyümek

THY’nin sefer başlatacağı noktalardan en dikkat çekecek olanı ise 2 bin yıllık geçmişi olan, 8 binden fazla topraktan askerin bulunduğu gizemli yeraltı ordusuna ev sahipliği yapan Çin’in Xian kenti olacak. Topraktan askerleri görmek adına dünyanın birçok noktasından tarihi ipek yolunun başlangıç kenti Xiana gidişler olurken, THY gelecek dönemde seferlere başlamasıyla bu pazardan önemli pay alacak. THY özellikle 2 yıl sonra 1 milyon turistin gelmesinin beklendiği Çin’de büyümek için planlamalar yapıyor.

Bu haber 40 kez okundu.
Ekonomi - 14:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: