21° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Türkiye’den S-400 açıklaması: Haftaya göreceksiniz

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ”Haftaya S-400 faaliyetlerini göreceksiniz” dedi. Rusya’dan alınması planlanan S-400 hava savunma füzelerinin teslimatlarıyla ilgili çok önemli bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Haftaya geldiği zaman göreceksiniz. Cumhurbaşkanı’nın verdiği tarih vardı. Temmuz’un birinci haftası geçti, ikinci haftasına giriyoruz. Haftaya S-400 faaliyetlerini göreceksiniz” dedi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, […]
Türkiye - 4 Temmuz 2019 18:59 A A
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ”Haftaya S-400 faaliyetlerini göreceksiniz” dedi.

Rusya’dan alınması planlanan S-400 hava savunma füzelerinin teslimatlarıyla ilgili çok önemli bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Haftaya geldiği zaman göreceksiniz. Cumhurbaşkanı’nın verdiği tarih vardı. Temmuz’un birinci haftası geçti, ikinci haftasına giriyoruz. Haftaya S-400 faaliyetlerini göreceksiniz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ankara’da STM ThinkTech ‘Enerji Güvenliği: Fırsatlar ve Tehditler Paneli’nde konuştu. Demir, S-400’lerin teslimat sürecine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Haftaya geldiği zaman göreceksiniz. Cumhurbaşkanı’nın verdiği tarih vardı. Temmuzun birinci haftası geçti, ikinci haftasına giriyoruz. Haftaya S-400 faaliyetlerini göreceksiniz.”

Demir, S-400’lerin Türkiye’de nereye konuşlandırılacağına ilişkin soruya da “Bizim S-400 alıp Doğu Akdeniz’de denklemi değiştirelim diye bir planlamamız yok” yanıtını verdi.

Demir, ABD’nin S- 400 alınması durumunda uygulaması muhtemel yaptırımlara ilişkin şunları kaydetti:

“Yaptırımlar bizim tarafımızdan da biliniyor. Ne olduğunu bildiğimiz için onlara karşı tedbirlerimizi de alıyoruz. Daha önce de söyledim, yaptırımlar belirli bir süre belirli zorluklarla karşılaşmamıza yol açabilir. Ancak bunun nihai sonucu savunma sanayimizin daha güçlenmesi, daha bilenmesi, geleceğe çok daha sağlam adımlarla yürümesi anlamına gelecektir. Bu bizi caydırmayacak, daha da kuvvetlendirecektir.”

Bu haber 47 kez okundu.
Türkiye - 18:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: