24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Ülkü Ocakları’ndan Karadeniz’e çıkarma

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, “Ülkü Ocaklarına haydut benzetmesi yapan o kendini bilmez; eğer haydut arıyorsa, kendi elinden tuttuklarına baksın, kendi siyasi ortaklarına baksın. Ülkü Ocakları’ndan Haydut çıkmaz. Ülkü Ocakları’ndan adam gibi adamlar çıkar” dedi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, Karadeniz ziyaretleri kapsamında; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve […]
Duyuru - 9 Ağustos 2019 14:10 A A

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, “Ülkü Ocaklarına haydut benzetmesi yapan o kendini bilmez; eğer haydut arıyorsa, kendi elinden tuttuklarına baksın, kendi siyasi ortaklarına baksın. Ülkü Ocakları’ndan Haydut çıkmaz. Ülkü Ocakları’ndan adam gibi adamlar çıkar” dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, Karadeniz ziyaretleri kapsamında; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Gümüşhane vilayetlerine gitti. Bu çerçevede bazı şehirlerde yeni görev atamaları yapan Ateş, Samsun Ülkü Ocakları Başkanlığına İbrahim Mert Bahar’ı, Trabzon Ülkü Ocakları Başkanlığına Altan Şahin’i ve Gümüşhane Ülkü Ocakları Başkanlığına Murat Taştan,atadı. Karadeniz vilayetlerine yaptığı ziyaretlerde; MHP İl Başkanlıkları ve Ülkü Ocaklarında partililerve gençlerle bir araya gelen Ateş, gittiği şehirlerde belediye başkanları, partililer ve gençler tarafından ağırlandı.

ÜLKÜ OCAKLARINDAN HAYDUT ÇIKMAZ

Gerçekleştirdiği ziyaretler esnasında konuşmalar yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, şunları kaydetti:

“Bir kendini bilmez bu kutsal davaya, bu kutsal mekana, Hoca Ahmet Yesevi’nin ruhunu taşıyan, onun ateşinin yandığı Ülkü Ocaklarına haydut benzetmesi yaptı. O kendini bilmez, partisiyle PKK arasına bir mesafe koyamadı. Selahattin Demirtaş’a özgürlük diye bağırdı sonra HDP barajı aşıyor dedi; HDP’yi Kürtler’in siyasi temsilcisi olarak nitelendirdi daha sonra da Ülkü Ocaklarına haydut nitelendirmesi yaptı. Eğer haydut arıyorsa, kendi elinden tuttuklarına baksın, kendi siyasi ortaklarına baksın. Bir tane HDP milletvekili çıktı dedi ki, o koltuklarda bizim sayemizde oturuyorsunuz. Tek bir laf edemedi, kendisinin Ülkü Ocakları’ndan yetiştiğini ifade edenlerin ses çıkarmaması da alçaklıktır, şerefsizliktir.
Ülkü Ocakları’ndan Haydut çıkmaz. Ülkü Ocakları’ndan adam gibi adamlar çıkar. Dünün Enver’i, Atatürk’ü, Kuşçubaşı Eşref’i, Abdülhamit’i neyse bugün Ülkü Ocaklıları odur. Dünün Bilge Kağanı, Tonyukuk’u, Nizam’ül Mülk’ü neyse bugünün Ülkü Ocaklıları odur. Ülkü Ocaklarından Aziz Sancarlar yetişir, Fırat Yılmaz Çakıroğulları yetişir. Alparslan Türkeşler yetişir ve Devlet Bahçeliler yetişir. Bizler bilimin ışığında imanlı, ihlaslı Türk gençleri yetiştirmek istiyoruz.”

21. ASIR TÜRK ASRI OLACAK: GELECEĞİN TÜRKİYESİNİ ÜLKÜ OCAKLARINDA KODLAYACAĞIZ”

2053 yılında Türkiye’yi süper güç yapma iddia ve idealleri olduğundan bahseden Ateş, “Bizim liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin çizdiği, bir vizyonla önümüzde bir hedefimiz var. 21’nci asrı Türk asrı yapma iddia ve idealimiz var. 2023 yılında Türkiye’nin kuruluşunun, Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıl önümünde Türkiye’yi lider ülke yapma hedefimiz var. Yine İstanbul’un fethinin 600. yıldönümünde 2053’te Türkiye’yi süper güç yapma iddia ve idealimiz var. Tabi ki bunların altını doldurmamız lazım.
Bunu neyle yapacağız; bilimle, teknolojiyle, ilimle yapacağız arkadaşlar. Biz, geleceğin Türkiye’sini Ülkü Ocakları’nda kodluyoruz diyerek Ülkü Ocaklarımızın birçok şubesinde robotik kodlama eğitimleri veriyoruz. Tabi ki kuranı kerim eğitimleri de veriyoruz. İkisini bir arada tutacağız. Tek kanatla kuş uçmuyor arkadaşlar. Hem manevi yön olacak hem ilmi yönü olacak teşkilatlarımızın. Sizler de arkadaşlarımızı, yeni nesli bu şekilde yetiştireceksiniz. Her yönüyle yetişmiş nesiller olacak arkadaşlar”ifadelerini aktardı.

Gençlerle ilgili öğütlerde bulunan Ateş, “Bugün on dört yaşında olan bir arkadaşımız dört yıl sonra hem seçme hem seçilme hakkına faiz olabiliyor arkadaşlar. Biliyorsunuz artık seçme yaşı on sekize düştü. Artık on sekiz yaşındaki bir arkadaşımız milletvekili, belediye başkanı olabilir. Dolayısıyla bugün on dört yaşındaki bir ferde çocuk gözüyle bakamayız. Onlar bizim hedef kitlemizdir. Onlarla çok yakinen ilgileneceksiniz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TABLETİ BIRAK OYUNUNA BAK

Bölge ziyaretlerinde yaptığı bir konuşmada Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ateş, “Geçtiğimiz günlerde ‘Tableti bırak oyununa bak’ sloganıyla başlattığımız bir çalışma vardı. Türkiye’nin birçok yerinde geleneksel Türk oyunları Ülkü Ocaklarının öncülüğünde sokaklarda oynandı. Biraz çocukların sosyal mecralardan; tabletten, sanal âlemden uzak kalması gerek. Aslında kendini kalabalıklar içinde zannediyorlar sanal âlemde ama tek başına bir odanın içine hapsoluyorlar. Sosyalleşmeleri adına bu faaliyeti gerçekleştirdik, inşallah sizler de bu çalışmaları yapacaksınız. Yine çocuklar için Nutuk diye bir çalışmamız olmuştu hemen akabinde çocuklar için Kutadgu Bilig isimli bir çalışmamız oldu, çok ciddi bir karşılık buldu. Bunu her yerde okumanızı, okutmanızı istiyoruz arkadaşlar. Yine Kur’an kurslarını ziyaret edeceksiniz, yayınlarımızdan hediye edeceksiniz. Devletimizin yetim ve öksüz çocuklar için açtığı Sevgi Evleri var oradaki çocukları ziyaret edeceksiniz. Oradaki çocuklarla yakinen ilgileneceksiniz. Çevreyle ilgili faaliyetlerimiz var biliyorsunuz, nesli tükenen hayvanlarımız ve sokak hayvanlarımızla ilgili faaliyetlerimiz var. Yine memleketimizin milli parklarından kırk üç ton çöp topladı arkadaşlarımız. Bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Memleketimizin havası, suyu, toprağı, hayvanları tamamı millî değerlerimizdir arkadaşlar bunların tamamıyla ilgili faaliyetlerimiz olacak inşallah” şeklinde konuştu.

“ÜLKÜ OCAKLARI’NA KADIN ELİ DEĞECEK”

Ülkü Ocakları’nda kadınlara yönelik çalışmalarda bulunacaklarını kaydeden Ateş, “Ülkü Ocaklarında ne kadar erkek kardeşimiz varsa o kadar da hanım kardeşimiz olacak. Türkiye’nin yüzde 50’si kadın nüfusundan oluşuyor arkadaşlar. Kadın anadır, bacıdır, yardır. Ülkü Ocaklarına da kadın eli değecek.

Ülkü Ocaklarının her kademesinde hanım kardeşlerimizi Asenalarımızı görmek istiyoruz arkadaşlar öbür türlü Türkiye’nin yüzde 50’sine, Trabzon’un yüzde 50’sine dokunamamış oluruz. O sebeple arkadaşlar buraya daha önem göstereceksiniz” ifadelerini kullandı.
Giresun’da yapmış olduğu konuşmada, Giresun’un milli kahramanı Topal Osman’dan bahseden Sinan Ateş, şunları aktardı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da Samsun’a çıktığında ilk görüşmek istediği kişi olan Topal Osman’ın memleketidir. Milli mücadelenin başladığı topraklardır burası. Milli mücadele başlamadan önce biliyorsunuz ki Topal Osman Ağa, Milli Mücadeleyi başlatmıştı. Giresun sadece Giresun’dan ibaret değildir. Suriye’de Türkmen barolarını muhafaza etmek için şehit düşen Selami Aydın kardeşimiz Giresunluydu. Dolayısıyla sadece Giresun’un değil hem Türk İslam aleminin hem Türk İslam coğrafyalarının hem çaresi hem umudu sizlersiniz arkadaşlar. Bütün İslam alemi, Türk dünyası gözünü Türkiye’ye dikmiş, Türkler de ülkücülere dikmiş. Buradan uzanacak bir yadım elini bekliyor. O yüzden Giresun’dan yetişecek her bir ülküdaşımızın oralara gidip bize ümit olması bizim en önemli gayemizdir.”

Bu haber 148 kez okundu.
Duyuru - 14:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: