25° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

YSK itirazları kabul etti

Milletvekili seçimlerine ait mühürlerin kullanıldığı sandıklarda kullanılan oyların geçerli sayılması için AK Parti ve CHP YSK’ya başvuruda bulunmuştu. YSK, milletvekili seçimi mührünü taşıyan zafların da geçerli sayılmasına karar verdi.. İstanbul’da bugün yenilenen seçimlerinde oy kullanma işlemi sürerken bazı ilçelerdeki sandıklarda oy zarflarının üzerinde ‘Milletvekilleri seçimi’ yazması dikkat çekti. AK Parti ve CHP tarafından İstanbul’da bazı […]
Gündem - 23 Haziran 2019 18:19 A A
Milletvekili seçimlerine ait mühürlerin kullanıldığı sandıklarda kullanılan oyların geçerli sayılması için AK Parti ve CHP YSK’ya başvuruda bulunmuştu. YSK, milletvekili seçimi mührünü taşıyan zafların da geçerli sayılmasına karar verdi..

İstanbul’da bugün yenilenen seçimlerinde oy kullanma işlemi sürerken bazı ilçelerdeki sandıklarda oy zarflarının üzerinde ‘Milletvekilleri seçimi’ yazması dikkat çekti.

AK Parti ve CHP tarafından İstanbul’da bazı ilçedeki sandıklarda oy zarflarının yanlış mühürlendiğinin belirlendiği, bunun da seçmen iradesini sakatlamayacağı gerekçesiyle oyların geçerli sayılması için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuruldu. YSK, başvuruyu görüşmek için toplandı.

YSK geçerli kararı aldı

YSK yaptığı son dakika açıklama ile ‘milletvekili seçimi mühürü taşıyan zarflar da geçerli’ dedi.

İYİ Parti itiraz etti! İlçe seçim kurulu kabul etti

İYİ Parti’nin Kadıköy 1. İlçe Seçim Kurulu’na başvuru yaparak sandık başında bulunan müşahitlerin sayısının 1’e indirilmesi talebi kabul edildi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçimin yeniden yapılmasına karar vermesinin ardından bu sabah saatlerinden itibaren milyonlarca kişi yine sandık başına gitti.

Kadıköy 1. İlçe Seçim Kurulu, oy sayımı sırasında sandık başında partilerin 1’den fazla müşahidinin bulunmaması gerektiğine karar verdi. Karara göre sandıklarda oy sayım işlemi başlayana kadar partiler sadece 1 müşahit bulundurabilecek.

Bu haber 46 kez okundu.
Gündem - 18:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Beni Twitter’da takip et
%d blogcu bunu beğendi: